Ş.Bitkiler

  • ÖNSÖZ 

Bitkilerin tedavi amaçlı kullanılması insanlık tarihii ile beraber başlamıştır… Yapılan araştırma ve incelemeler ,bu konularda bir çok eserin ortaya çıkmasına sebep olmuştur .Halen günümüzde de insan saglığına yardımcı olacak bir çok buluş ve araştırma ,bitkiler üzerinde  yapılan incelemelerden elde edilmiş ve elde edilmeye devam etmekdedir.Elde edilen tercübe ve deneyimlerin ,insanlığa aktırılması en kutsal görevlerdendir.

şifalı bitkiler

Dünyada tedavi özelligi bilenen bitki sayısı 100 binin üzerindedir.Bitkilerle tedavi yöntemlerinin hızlı bir şekilde artış göstermesinin bir çok sebebi vardır;

  • Daha ucuz  ve kolay kulanılır olması
  • Kimyasal  ilaçlarda görülen tehlikeli yan etkileri
  • Sentetik olarak elde edilen ilkel maddelerden daha kolay ve ucuz a mal olaması
  • Bitkisel droglar

Şifalı bitkiler çok uzun zamandan beri tedavide kullanıldıkları için , yan etkileri iyi bilinmektedir .Mesela ıhlamur,çörek otu yüzlerce seneden beri kullanılır,buna karşılıktedaviye yeni sokulan sentetik maddeler ve bunlar la yapılan ilaçlar kullandıkça  yan tesirleri ve zararları görülmektedir.Birçok sentetik ilaç ve hammadde ,tedavi alanındadan kaldırılmış ve halende kaldırılmaya devam edilmektedir.

Son yıllarda ülkemizde de bitkisel ilaç  ve karışımlara ilgi bir hayli revaçta . hazırladıgımız bu çalışmayı  bilgilerinize sunarken , saglıklı ve mutlu yaşamlar temenini ederiz.

alıntıdır.

A

B

C

D

E

F

G

H

I

İ

K

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>